Upravit stránku

Přidání nového účtu

Přidávat nové účty do systému může pouze osoba s administrátorským účtem. Přidání zaměstnaneckého a klientského účtu se liší pouze firmou, ke které je nový účet zařazen. Zaměstnanecký účet musí být zařazen pod firmu, která implementaci systemu vlastní, klientský pod zákaznickou firmu.

 • Přidání nového účtu
  1. Klikněte na Systém > Osoby
  2. Klikněte na zelené tlačítko Přidat
  3. V otevřeném formuláři vyplňte Jméno, Příjmení a E-mail nebo Tel. číslo (Systém kontroluje duplicitu - pokud jsou zadávaná duplicitní data, zobrazí se na pravé straně stránky.). Samozřejmě můžete vyplnit všechna data, která znáte. Rozšířené vyplnění je pod Rozbalit
  4. Vyberte Firmu a Pozici
  5. Pokud máte k dospozici Foto nahrajte jej do boxu. 
  6. Klikněte na zelené Přidat (V případě vytvoření záznamu se objeví hláška o úspěšném založení, v opačném případě se objeví chybová hláška, která vychází především z kontroly duplicity uživatelského jména).
  7. Při úspěšném založení se otevře profil uživatele, kde je nutné v záložce Základní údaje zaškrtnout políčko Zaměstnanec.
  8. Ještě doporučujeme ve stejné záložce ve Významných událostech vyplnit Datum nástupu.
  9. Konkrétní popis jednotlivých záložek a polí v profilu nalenzne v manuálu pro uživatelské účty.

  Videonávod k přidání nového účtu (varianta zaměstnanec)

 • Aktivace přístupů pro uživatele

  Pokud se jedná o profil zaměstnance, je potřeba mu aktivovat přístup do systemu. Postup aktivace je následovný:


  1. Klikněte na text AKTIVOVAT, který najdete u položky "Přihlášení do systému". Otevře se nabídka vyplnění uživatelského jména a e-mailu
  2. Vyplníte uživatelské jméno - můžete zadat variantu, která odpovídá vašemu firemnímu řešení (např. J.Příjmení, nebo Jméno-Příjmení, ...).
  3. Zadejte e-mail. Do políčka e-mail se standardně předvyplní e-mailová adresa zadaná při založení profilu Osoby. Je nutné, aby se jednalo o aktivní (nejlépe firemní) e-mailovou adresu. Na tento Hlavní e-mail budou uživateli chodit všechny automatické komunikace a upozornění systému. Zároveň bude na tento e-mail odeslán aktivační e-mail.
  4. Klikněte na ULOŽIT. Uživateli se automaticky odešle aktivační e-mail, který bude obsahovat odkaz (Token) na formulář dokončení nastavení možnosti přihlášení do systému. V rámci dokončení nastavení si zároveň určíte své přihlašovací heslo. Pozor, formulář na dokončení nastavení má omezenou časovou platnost.
  5. Po uložení nového nastavení profilu se u osoby zobrazí informace o stavu aktivace možnosti Přihlášení do systému. Počáteční hodnota je Čeká na potvrzení.
  6. Deaktivace přístupu - pokud chcete, aby osoba zůstala v systemu ale nemohla se již přihlásit, odškrtněte pole "Možnost přihlášení"
 • První přihlášení do systému

  Každý uživatel jednoduše při obdržení emailu s tokenem:

  1. Klikne na odkaz v příchozím emailu
  2. Pokud není automaticky vyplněno, tak vyplní uživatelské jméno a email dle dat v emailu
  3. Přidá heslo pro kontrolu 2x (musí obstahovat min 6 znaků, z toho jednu číslici a jedno malé písmeno)
  4. Klikne na odeslat změnu hesla a je to hotové.
  5. Klikne na zpět do přihlášení do systému, V přihlašovacím okně zadá přihlašovací data a může pracovat. 
Nahoru